- 6 tojás
- 6 evők. liszt
- 6 evők. cukor
- 2 evők. kakaópor
- 10 dkg étcsokoládé
- 1 tk. sütőpor
Locsoláshoz:
- 0,5 dl főtt feketekávé
Krém
- 1 cs. csokoládés pudingpor
- 4 evők. cukor
- 5 dl tej
- 5 dkg csokoládé
A tojásokat kettéválasztjuk, a fehérjét felverjük. A sárgáját kikavarjuk a cukorral. A csokoládét vízgőz fölött megolvasszuk és kihűtjük, majd a tojássárgájához keverjük és hozzáadjuk a lisztet, sütőport is. Beledolgozzuk a tojáshabot és sütőpapírral kibélelt tepsibe kanalazzuk. 180 fokon sütjük 40 percen át. Mikor elkészült meglocsoljuk a kávéval. A pudingot a cukorral és a tejjel összekeverjük, majd főzni kezdjük. Mielőtt levennénk, a tűzhelyről hozzáadjuk az apróra tördelt csokoládét is. Picit hagyjuk hűlni, majd a piskóta tetejére kenjük. Lehűtjük és szeletelhetjük.
A fagyasztott epret és banánt hagyjuk kissé kiengedni, ezután a gyümölcslével összeturmixoljuk. Poharakba töltjük friss eperrel díszítjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mindenhol a virslis lábtörlő sütit látni, íme, a kalács változata neki. Iszonyat finom kalács, és fahéjjal készítve valami brutális illat lengi, körbe az egész lakást mire elkészül...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. Egy lábasban nagyon alacsony hőfokon megolvasztjuk a vajat. Levesszük a tűzről és belekeverjük a kakaóport és a cukrot - simára keverjük fakanállal. A tojást felverjük kézi hab...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű