- 1 fél disznó fej,
- 1 csülök,
- 1 nyelv,
- bőrke,
- 2 hagyma,
- só,
- bors,
- paprika,
- fokhagyma,
A disznó fejet, a csülköt, a nyelvet, a bőrkével, hagymával, sóval nagyon lassú lángon felrakom, amit addig főzök, amíg a csontról le nem jön a hús. Hagyom hűlni majd laskára vágom. Feltöltőm lével, hogy ellepje és fűszerezem, fokhagyma, bors, paprika, és só ha még kell bele. Ebből a mennyiségből 2 üveg lesz, aminek a tetejét levágtam és így fedele lesz. A megmaradt a léből kocsonyát, aszpikos ételt lehet készíteni.
Megfőzzük a húst, majd ugyanabban a lében a szalonnát, végül a májat. Figyelem, a májat nem szabad túlfőzni! A szalonna főzésekor a víz felszínén úszó zsírt is fel kell használni a...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A hurkát, kolbászt zsírra teszem egy tepsibe és megsütöm. /Utána a maradék piros zsírt leszűröm és nagyon finom kenyérre kenve/ A burgonyát megpucolom, összedarabolom és felteszem...
Elkészítési idő: 1,5 Nehézség: Közepes
A hozzávalókat jól összekeverjük, ezután 3 napig állni hagyjuk, de naponta egyszer jól átkeverjük. 3 nap után marha bélbe töltjük. Füstölés után sokáig eláll.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz