- 1 kg liszt,
- 50 dkg margarin,
- 3 tk só,
- 1 db egész tojás,
- 2 db tojássárgája,
- 7 g szárított élesztő,
- 1 dl tej az élesztőhöz,
- 3 dl tejfől,
A lisztet a margarinnal elmorzsolom, majd a többi hozzávalóval összegyúrom. 1 óra pihenés után vékonyra nyújtom, a tésztát megkenem tejföllel, felét megszórom apróra vágott sonkával, reszelt sajttal.
Ráborítom a tészta másik felét, pogácsaszaggatóval kiszaggatom, megkenem tojással, megszórom még reszelt sajttal, és mehet az előmelegített sütőbe közepes fokozaton.
Előkészítés: A langyos tejbe belemorzsoltam az élesztőt, csipet cukrot szórtam rá és félretettem. Átszitáltam a lisztet, hozzáadtam a sót, túrót, reszelt sajtot és elke...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztbe elmorzsoljuk a vajat majd bele tesszük a sót, sajtot. A tejbe elkeverjük a szódabikarbónát és hozzáöntjük. Összegyúrjuk majd lisztezett deszkán rádolgozunk és kinyújtjuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű