20 dkg vaj
30 dkg liszt
10 dkg kókuszreszelék/helyette lehet aszalt gyümölcs is csak pici darabos legyen /
10 dkg porcukor
1 db citrom reszelt héj/lehet narancs is /
4 evőkanál víz
2 db tojás
A lisztet összekeverjük /nem simára / a kókuszreszelékkel, és a vajjal. Hozzáadjuk a porcukrot a citromhéjat, és tovább keverjük. Hozzákeverjük a vizet és végül a tojás sárgájával összegyúrjuk gyorsan, hogy a vaj ne olvadjon fel a kezünk melegétől. Fóliába csomagoljuk és 1-órára hűtőbe tesszük. Mikor kivettük vékonyra (kb. 4 mm vastagra) – nyújtjuk, majd bármilyen formával kiszaggatjuk. Kivajazott tepsibe rakjuk – a tetejét megkenjük a tojásfehérjével(a tetejére tehetünk aszalt gyümölcsöt vagy diót ) – és előmelegített sütőben 10 perc alatt készre sütjük. Finom omlós süti lesz belőle. Jó étvágyat hozzá!
Összekeverjük az alapot, belenyomkodjuk a formába és morzsával egy kicsit megszórjuk, hogy ne ázzon át. A sajtkrémet és a mascarponét a porcukorral kihabosítjuk (kb 30 mp-ig, külö...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
A sütőt előmelegítjük 180 fokra. A meggyet egy szűrőn lecsepegtetjük, a tojásokat kettéválasztjuk és két külön tálba rakjuk. A fehérjét egy csipet cukorral kemény habbá verjük kon...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű