3 dl langyos víz, 1 élesztő, 1 kiskanál cukor, 2 dl olaj, 1 kiskanál só, 700 gr liszt.
A langyos vízbe beletesszük az élesztőt, rászórjuk a cukrot, ha az élesztő feljött hozzáadjuk az olajat a lisztet és a sót. Összeállítsuk a tésztát és rögtön kinyújtuk kb. 60 cm hosszúra és 20 cm szélesre! 4 részre osztjuk!!! Elénk veszünk egy tésztát és még egy kicsit kinyújtjuk hosszában, így kapunk kb. 15cmszélest és 40 cm hosszú tésztát! 2 dl olajban elkeverünk 1 evőkanál pirospaprikát és ezzel lekenjük a tésztát. Picit megszórjuk sóval és sok oregánóval!! 1 újnyi csíkokra vágjuk, majd tekerünk rajta párat és egy tepsibe rakjuk, a végét picit odanyomni a tepsihez hogy ne ugorjon össze!!!! 250C 10 perc alatt kész!!! 6 tepsivel lett!!!!A tésztát azért kell elosztani mert közben kelni kezd, és muszály kinyújtani!!! Nálunk nagyon kapós, és gyorsan elkészíthető!! teszem a képeket is csak egyszerre egyet ereszt!!!!
Tésztát gyúrunk, majd négy cipót készítünk belőle. 1/2 cm vastag, téglalap alakú lapot nyújtunk egyenként. Egyik felét a lapnak megkenjük tojássárgájával és megszórjuk szezámmagg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. Az élesztőt cukorral elkevert langyos tejben felfuttatom. A többi hozzávalókkal a sajt kivételével egy közepesen lágy, puha kelt tésztát készítek, kelesztőtálba teszem és fél ó...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű