Tészta: 8 tojás fehérje, 8 ek. porcukor, 8 ek. liszt, 1 sütőpor
Krém: 8 tojás sárgája, 20 dkg cukor, 5 ek. liszt, 2 vaníliás cukor, 4 dl tej, 25 dkg margarin
Tetejére: 1/2 l Hulala tejszín
A tojásfehérjéket a cukorral kemény habbá verjük. A sütőporral elkevert lisztet óvatosan beleforgatjuk és zsírozott, lisztezett tepsiben tűpróbáig sütjük.
A krém hozzávalóit a margarin kivételével sűrűre főzzük és ha már csak langyos, hozzákeverjük a margarinhoz. Ha teljesen kihűlt, rákenjük a piskótára.
A tejszínt jó keményre verjük és a krémre simítjuk.
Mindent összekeverünk, kis golyókat formálunk (vizes kézzel, mert eléggé ragacsos a massza), sütőpapíron 180 fokon 12-15 percig sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A sütőt 180 fokra előmelegítjük. A hozzávalókat csomómentesre keverjük, és már mehet is egy kisebb (kb. 23 x 28 cm-es) sütőpapírral bélelt tepsibe. Az előmelegített sütőbe tess...
Elkészítési idő: 1/2 óra Nehézség: Könnyű
3 tojássárgája + cukor + vaj --> habosra! ...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes