40 dg GM liszt (Schar B)
25 dg margarin (Liga)
1 db tojás - és még 1 a kenéshez
17 dg tejföl
1 kávéskanál só
3-3 dg mag (mák, szezám, napraforgó, kömény) a szóráshoz
A lisztet egy nagyobb tálba tesszük a sóval és belemorzsoljuk a szoba hőmérsékletű margarint. Hozzáadjuk a tojást, tejfölt és gyorsan összegyúrjuk egy nagy gombóccá.
Frissen tartó fóliával letakarva egy éjszakára ( vagy pár órára) a hűtőbe tesszük.
Másnap 4 cipóra osztjuk a tésztát. Rizsliszttel megszórt gyúrótáblán
késhegynyi vékonyra nyújtjuk.
A sütőt 10 percig előmelegítjük 200 C fokra (légkeveréses) és a tepsit (tepsiket, mert 4 lesz!) kibéleljük sütőpapírral.
A kinyújtott tésztát a sodrófa segítségével átemeljük a sütőpapiros tepsibe.
Ott megkenjük felvert picit sós tojással és tepsinként más maggal szórjuk meg.
A tepsiben éles késsel vágjuk szép egyenletes kockákra a tésztát.
Megsütve szépen széttörhetők a kockák.
Forró sütőben pár perc alatt pirosra sütjük.Zárt dobozban tárolva sokáig ( kb. 10 napig) eláll.
.
A kés helyett kiválóan lehet vágni Mamám ósdi derelyevágójával - ha még megőrizte valaki ezt a régi konyhaeszközt.
Vigyázat, gyorsan sül!
A margarint a liszttel és a sóval elmorzsolom. Az egyik tojást szétválasztom, a fehérjét elteszem, a többi tojást a tejföllel és az ecettel elkeverem, majd hozzáadom a margarinos...
Elkészítési idő: kb. 1 óra Nehézség: Könnyű
Az élesztőt egy kevés forró vízben feloldjuk és megvárjuk, míg felfut. Az összes többi hozzávalót egy tálba öntjük és az élesztőt is hozzá adva, közepesen kemény kelt tésztát dagas...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű