2 rúd piskótatekercs
600-800 ml habtejszín
20 g zselatin
2 dl meggylé
4 ek. cukor (hullala esetén 2 )
Egy tálat kibélelünk a piskótatekercsekkel.
a meggylét összekeverjük a zselatinnal. Kemény habbá verjük a tejszínt a cukorral és hozzáadjuk a zselatinos meggylét. Ezt a masszát a bélelt tálba öntjük. majd a tetejét is piskótatekerccsel borítjuk. hűtőbe rakjuk min. 4 órára. Ha kész kifordítjuk a tálból.
Attól függ milyen zselatint veszünk, mert van amelyikhez fel kell melegíteni a lét, de van amihez nem. Melegítés esetén ne forrjon. ha kiűlt akkor zselatinosodik be,
A kihűlt pudingos krémhez keverjük. (gépi habverővel) A krémet kétfelé vesszük. Megtöltjük a lapokat és a tetejére piskótatallért rakunk. Tetejét olvasztott csokoládéval díszítjük...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Tojásokat kettéválasztottam, először a fehérjéket vertem habbá Bosch MUMban. Ezután beletettem a sárgákat is, erirtit-xilit keveréket, meg szépen az összes száraz, majd nedves hozz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű