2 dl tejberizs,
2 dl tejszín,
2 alma,
2 dkg tisztított, pörkölt mandula,
1/2 citrom leve,
ízlés szerint porcukor,
1 evőkanál zselatinpor, 1 dl tej.
A tejszínből kemény habot verünk, és hidegre állítjuk. Az almát meghámozzuk, kicsumázzuk és lereszeljük, majd azonnal összekeverjük a citromlével, hogy ne barnuljon meg. Annyi cukrot keverünk hozzá, amennyitől csak kellemesen, de nem túl édes lesz. Turmixgép poharába töltjük, és sűrű péppé törjük. A citromos-cukros almapépet lazán összeforgatjuk a tejszínhabbal, majd nagyon óvatosan, hogy ne törjön össze, a rizsbe forgatjuk. A zselatinport kislábasba töltjük, ráöntjük a tejet, és folyamatos kevergetés közben, kis lángon addig melegítjük, amíg a zselatin egészen sűrűn nem folyik, és el nem tűntek belőle a szemcsék. Hagyjuk kissé kihűlni, majd apránként, igen vigyázva beleforgatjuk a habos-almás rizsbe. Négy nagy kehelypohárba adagoljuk, és a tetejét beszórjuk a pörkölt mandula forgácsokra vágott darabjaival. Tetszés szerint kevés tejszínhabbal is díszíthetjük.
Az egészet összegyúrom és kb fél órát pihentetem ketté vágom majd lisztezett deszkán kinyújtom majd sodró fa segítségével az egyik felét a tepsi aljára teszem megszórom zsemlem...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet összevegyítjük a porcukorral, a sóval és a sütőporral, elmorzsoljuk benne a vajat, majd annyi tejfölt adagolunk hozzá, hogy jól gyúrható tésztát kapjunk. A tészta 2 / 3 -...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű