20 dkg kristálycukor
28 dkg apróra vágott alma
10 dkg hámozott mandula
Reszelt citromhéj
1 vaníliás cukor
díszítő szórócukor vagy jégcukor
A mandulát apróra vágjuk vagy nagy lyukú reszelőn lereszeljük. Az almát meghámozzuk, magházát eltávolítjuk. Húsát feldaraboljuk vagy durvára lereszeljük, megszórjuk cukorral, és sűrű kásává pároljuk. Belevegyítjük a citromhéjat és a mandulát.
A masszából kézzel tetszőleges alakzatokat (kifli, rudacska, pogácsa stb.) gyúrunk. A figurákat szórócukorban vagy jégcukorban megforgatjuk. Sütőpapírra rakjuk és meleg, száraz helyen megszárítjuk.
A kókusztejgyártásnál maradt kókuszreszelékem, kb. 15 dkg.Gondoltam, sütök belőle egy csokis valamit kisfiamnak.6 tojást szétválasztottam, a fehérjét kemény habbá vertem géppel.Ebb...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Krém: A tejet a liszttel megfőzzük, ha kihűlt hozzákeverjük a cukrot és margarint. Még hozzáadjuk a darált diót és a rumot. Máz: A tojásfehérjéket felverjük, hozzáadjuk a cuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű