10 db babapiskóta
4 dkg vaj
3 db alma
3 tojásfehérje
15 dkg cukor
Tejsodóhoz:
2 tojás, 2 dl tej
5 dkg cukor
Mindezt habverővel kis lángon felverjük 80 fokig levéve a tűzről kihűtjük.
Kivajazott tűzálló edénybe helyezzük el a 10 db babapiskótát, erre tesszük a cukros vízből kivett és leszárított almadarabokat, majd a kemény habbá felvert tojásfehérjét amit porcukorral édesítünk. Előmelegített sütóben 15 percig sütjük, amíg a hab barnás rózsaszínes nem lesz. Forrón tálaljuk, hideg tejsodóval.
Ezt mind összekeverjük és egy kisebb méretű tepsibe beleöntjük majd mazsolával vagy mandulával tetszés szerint megszórjuk és 30 percig 170 C fokon megsütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Rizs -re víz + tej + cukor fele + citrom héj ==> felforralni és félretenni. Tojássárgája + vaj ==> összekeverni + rizshez adni + liszt + tojáshab . Sütőformát kizsírozzuk + morz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mindent össze keverek géppel, majd a papírba teszek egy evőkanállal, majd töltelék és arra megint egy evőkanál massza A töltelék lehet bármi: gyümölcs,dió,csoki,nutella
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű