tésztához valókat egy tálba rakjuk és összegyúrjuk, majd margarinnal kikent mandula sütőformába nyomkodjuk.
Előmelegített sütőben 8-10 perc alatt 200 fokon megsütjük őket. (Érdemes figyelni, mert hamar megéghet.)
Amíg kihűl a tészta, elkészítjük a krémet.
A pudingot a tejben megfőzzük, majd néha meg-megkavargatva teljesen hagyjuk kihűlni.
A margarint a cukorral és a pudinggal habosra keverjük, a zöld mandulaaromával ízesítjük.
A sütiket a krémmel megtöltjük, és kettesével összeragasztjuk.
Porcukorba megforgatjuk.
Keverjük össze a tejfölt a grízzel és hagyjuk állni 1 órán keresztül. A tojásokat kavarjuk ki a cukorral majd adjuk hozzá a tejfölös keveréket, kavarjuk jól össze. A sütőport keverjük össze a liszttel majd adjuk hozzá a grízes keverékhez végül tegyük bele a masszába a lecsöpögtetett meggyet. Még egyszer kavarjuk össze, egy sűrű tejfölhöz hasonló masszát kapunk. Egy tepsit kenjünk ki vajjal és tegyük bele a tésztát, előmelegített sütőben 180 fokon süssük 40-50 percet. Jó étvágyat!
Tészta Melegítsük elő a sütőt 180 fokra. Béleljünk ki sütőpapírral vagy kenjünk meg vajjal egy nagyméretű, lapos tepsit. Mérjük ki a hozzávalókat. Egy nagy tálba verjük fel a toj...
Elkészítési idő: 50 perc Nehézség: Közepes
A kifliket karikára vágjuk. Egyharmad részüket kivajazott tűzálló tál aljára sorakoztatjuk. A tejet meglangyosítjuk, beletesszük a tojások sárgáját, a vaníliás cukrot, a mazso...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű