10 dkg liszt
1 db tojás
6 dkg vaj
2 csipet sütőpor
5 dkg kókuszreszelék
5 dkg porcukor
csokibevonat: 5-8 dkg étcsokoládé
A puha vajat kikeverjük a porcukorral, majd hozzáadjuk az enyhén elhabart tojást és összekeverjük. A lisztet, a sütőport és a kókuszreszeléket összekeverjük, és a tojásos tál tartalmához adjuk. A masszát összekeverjük/gyúrjuk és hűtőbe tesszük 1 órára. Sütőpapírral bélelünk ki egy tepsit, és előmelegítjük a sütőt 180 fokra.
A hűtőből elővett masszából diónyi gombócokat formázunk, a sütőpapírra helyezzük és tenyérrel enyhén ellapítjuk őket. 12-14 perc alatt készre sütjük, és a tepsiben hagyjuk teljesen kihűlni. Ha ez megtörtént, előkészítünk egy tálcát, ami be fog férni a hűtőbe, és sütőpapírt terítünk rá. Vízgőz felett megolvasztjuk az étcsokoládét, majd kb. félig belemártjuk a kekszeket, lecsepegtetjük a felesleget, és a sütőpapírral bélelt tálcára helyezzük. Ha megtelt a tálca, hűtőbe tesszük, ahol 10-15 perc alatt megdermed a csokoládé.
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk és 3 részre osztjuk. A sütőlemezt sütőpapírral kibéleljük. A egyik tésztát kisodorjuk és megkenjük lekvárral. A széleit feltekerjük, közepén...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Gesztenyemasszát lereszelni, vajjal, rummal ízesíteni. Egy üvegtálat kiöblíteni, folpackkal kibélelni és újból kiöblíteni..Belenyomkodni a gesztenyemasszát az aljára és oldalára ú...
Elkészítési idő: 1/2 óra Nehézség: Könnyű
A pudingot a tejjel és cukorral összefőzzük, majd beletesszük a margarint és a kakaóport, ezzel töltjük meg a kekszet.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű