Tészta: 700 g liszt, 2 db tojás, 1 kis pohár kefír, 100 ml étolaj, 60 g cukor
csipet só, 100 ml tej, 50 g élesztő
Krém: 200 g Rama, 30 g só
.Az élesztőt langyos, cukros tejben felfuttatjuk, majd kelt tésztát dagasztunk. Amikor megkelt 4 részre osztjuk a tálban.
Egy részt kiveszünk és elfelezünk, kinyújtjuk kör formára, kb. 30 cm-es méretre mindkettőt. Egyik lapot megkenjük a habosra, lágyra kikevert sós Ramával.
A megkent lapot befedjük a másikkal, majd 16 cikkre felvágjuk. A nagyobbik feléről kezdve kifli formára feltekerjük.
Szilikonos sütőpapírra tesszük, tetejét megkenjük tojással. Öreg sóval díszítjük. Bármivel megszórhatjuk a tetejét pl. magokkal, fűszerekkel, sajttal.
Tölthetjük is az ízlésünknek és alkalomnak illően sonkával, kolbásszal, gombával, különböző krémekkel is.
Hozzávalókat összegyúrjuk,nyújtjuk,odafigyelve sütjük,mert hamar sül . Fincsi omlós,ropogós . .
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
- A sütőt 180 °C - ra előmelegítjük. - A tésztát, kb 2, 5 cm - es csíkokra vágjuk és egyenként feltekergetjük a roló formákra úgy, hogy a csíkok, fél cm szélesen fedjék egymást...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztához a tojásokat szétválasztjuk és a fehérjét kemény habbá verjük, beletesszük a cukrot, ezzel is még tovább verjük, míg a cukor el nem olvad. Amikor kemény, beletesszük a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű