Tészta: egy csipet só, 1 db tojássárgája, 7,5 dkg porcukor,
12,5 dkg finomliszt, 7,5 dkg Rama
Töltelék: 3-4 evőkanál mandulalikőr, 1-2 evőkanál kristálycukor,
25 dkg mascarpone sajt, vagy tejszínes krémsajt, 0,6 dl tejszín
20-20 dkg piros és fehér ribizli
A forma kikenéséhez Rama
A lisztből a porcukorral, a tojássárgájával, a Ramával és a sóval sima tésztát gyúrunk. A tésztából cipót formázunk, fóliába csomagoljuk és 30 percre hűtőbe tesszük. A formákat Ramával kikenjük és szorosan egymás mellé helyezzük. A tésztát kb. 3 mm vastagra kinyújtjuk, feltekerjük egy sodrófára és a formák felett letekerjük. A formák alját és oldalát kibéleljük a tésztával, majd a tésztafölösleget éles késsel levágjuk. A formában lévő tésztát egy villával több helyen megszúrjuk és előmelegített sütőben , 200 °C-on, 15-20 percig sütjük. A sütés után a tésztát kiborítjuk a formákból és sütőrácson hagyjuk hűlni. A piros és fehér ribizlit megtisztítjuk, megmossuk, majd megszárítjuk. A tejszínt felverjük, a mascarpone sajtot vagy tejszínes krémsajtot a cukorral és a mandulalikőrrel összekeverjük, ezután a felvert tejszínhez adjuk és lazán belekeverjük. A krémet csillagcsővel ellátott habzsákba és formákba nyomjuk. A tetejét ribizlifürtökkel díszítjük.
Hozzávalókat összekeverjük, tálba öntjük és 190 fokon 45-50 perc alatt készre sütjük. Lehet bele tenni gyümölcsöt. (meggy, szilva, eper, barack vagy diót is)
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Először a tojásokat válasszuk ketté. A tojás sárgát, a cukrot, sót, a kakaóport és a vizet keverjük ki krémesre. A tojásfehérjét a cukorral és a citromlével verjük kemény habbá. A...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Alaptészta: A hozzávalókból 2 db lapot nyújtunk, kb. 1/2 cm vastagra, és a tepsi hátoldalán sütjük meg kb. 10 perc alatt. Mákos piskóta: Először a margarint, a cukrot és a toj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű