2,5 dl tej, 1 mokkáskanál só, 8 dkg Rama, 16 dkg liszt, 3 tojás, 12 dkg sajt
A tepsi kikenéshez: Rama
A tészta lekenéséhez: 1 tojás
A tejet felforraljuk, megsózzuk, beletesszük a Ramát. Amikor felolvadt beleszórjuk a lisztet, és állandóan keverjük 1-2 percig. Akkor jó, ha elvált az edény falától. A tűzről lehúzva egyesével beledolgozzuk a tojásokat. Amikor kihűlt hozzákeverjük a reszelt sajtot, megnedvesített kézzel diónyi gombócokat formálunk, és a kikent sütőlemezre rakjuk. A tetejét felvert tojással megkenjük és előmelegített sütőben megsütjük. A sütő ajtót ne nyissuk ki sütés közben.
A hideg vajat elmorzsoljuk a liszttel, majd a többi hozzávalóval, fontos hogy gyorsan dolgozzunk, hogy a vajnak ne legyen ideje átmelegedni. Nem kell "agyon" gyúrni, elég ha éppen...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összegyurni formába tenni és nyomkodni kifele 180fok sütő függő de hamar meg sűl még ami barnásra sikerűl is finom másnapra meg puhul zacskoban
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kétféle kekszet és az étcsokoládét apróra tördeljük. A vajat, a cukrot, a kakaóport és a tejet jól összekeverjük és lassú tűzön szirupot főzünk belőle. Nem kell forrni hagyni! Eg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű