Sütemény tésztája:
• 1 bögre liszt (1/3 része teljes kiőrlésű, 2/3 része fehér liszt
• 1 teáskanál szódabikarbóna vagy foszfátmentes sütőpor
• 1 evőkanál édesítő (kókuszvirág-cukor/gyümölcscukor/nyírfacukor, stb)
• 1 evőkanál karobpor vagy kakaópor
• ½ vanília belseje
• 2 evőkanál napraforgó olaj
• kb 1 bögre víz
Kókuszos krém:
• 1/2 liter rizstej (rizstejpor – gazdagon – és víz, vagy dobozos rizstej, vagy saját készítésű risztej)
• 10 dkg kókuszreszelék
• vanília belseje
• reszelt citromhéj
• 3-4 evőkanál édesítő (kókuszvirág-cukor/gyümölcscukor/nyírfacukor, stb)
• 2-3 evőkanál kukoricakeményítő
• 3 evőkanál lágy kókuszzsír
Először a száraz alapanyagokat keverjük össze (liszt, szódabikarbóna/sütőpor, édesítő, karob por, vanília belseje), annyi vizet öntünk hozzá, ami által piskóta-szerű tésztát kapunk. Ekkor keverünk még hozzá egy kevés olajat. Kb. 20 perc alatt készre sütjük. A megsült tésztát pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk, az így kapott korongokat kettévágjuk, megtöltjük mindegyik korongot krémmel, kókuszba forgatjuk a szélét, majd karobos/kakaós csokiszószt kanalazunk a tetejére. Hidegen tároljuk néhány órát vagy egy éjszakát, majd fogyasztható is.
A krém elkészítése:
A rizstejet feltesszük főzni, és elkeverjük benne a lereszelt citrom héját, a kikapart vaníliát, a kókuszreszeléket és az édesítőt. A kukoricakeményítőt kb. ½ dl vízzel simára keverjük, és a rizstejhez keverjük folyamatos keverés közben. Miután besűrűsödött, mint a puding, levesszük, és langyosra hűtjük. Mielőtt kihűlne, beletesszük a kókuszzsírt. Egy kevés frissen facsart citromlevet is adhatunk hozzá.
Elsőként az almás réteget készítjük el. Ha nagyon sok levet eresztene, akkor érdemes kinyomkodni, vagy megszórni egy kis útifű maghéjjal vagy más nedvszívó rostanyaggal. Közben...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A szilvákat mosás után félbevágjuk és kimagozzuk. Egy 30 cm-es kerek piteformát vajazzunk ki. A sütőt 180 fokra előmelegítjük. A lisztet a vajjal elmorzsoljuk, majd a többi hozz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű