Tészta: 10 dkg cukor
2 dl tej
10 dkg margarin
1 dl cukor
1 teáskanál só
liszt
Töltelék: porcukorral összekevert fahéj, vagy kakaó
A tejet és a cukrot langyosra melegítjük, hogy elolvadjon benne a margarin, és ebben felfuttatjuk az élesztőt. Ha az élesztő megkelt összedolgozzuk annyi liszttel -amihez adunk egy teáskanál sót, hogy könnyű tésztát kapjunk.
Kelesztjük, majd kb. fél cm vastag téglalap formájúra nyújtjuk.
A tésztát meg kell kenni olvasztott margarinnal, aztán rászórjuk a fahéjat, vagy a kakaót..
Összetekerjük mint a bejglit, és ujjnyi vastagra szeleteljük.
Sütőpapapírral kibélelt tepsire fektetjük, és a tetejét tojássárgával megkenjük, és kristálycukorral megszórjuk.
Közepes hőmérsékleten 10-15 perc alatt megsül.
A tojások fehérjét kemény habbá verjük. A tojássárgákat a cukrokkal fehéredésig keverjük,belereszeljük a citrom héját,a levét belefacsarjuk,hozzáadjuk az olvastott langyos margari...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
a tojás sárgát a cukor felével elkevertem... a másik felét a tejjel és a vaníliákkal felforraltam.. majd a meleg tejet kanalanként kevertem a sárgákhoz... aztán vissza tettem a tűz...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes