40 dkg liszt
25 dkg vaj
1,5 dl tejföl
csipet só
A töltelékhez:
15 dkg darált dió
8 dkg porcukor
3 evőkanál tej
szilvalekvár
A lisztet a vajjal összedolgozzuk, majd a tejfölt és a sót is hozzáadjuk és meggyúrjuk a tésztát. Majd kinyújtjuk a tésztát és háromszögeket vágunk belőle. Megcsináljuk a tölteléket: a diót, a porcukorral és a tejjel összekavarjuk és megkenjük vele a háromszögek vastagabbik felét, majd feltekerjük. Tetszés szerint lekvárral is megkenhetjük. Csinálhatjuk úgy is, hogy pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk a tésztát, a körökre halmozzuk a tölteléket és kifliket formálunk belőle. Papírral bélelt tepsibe rakjuk a kifliket és 180 fokos sütőben nagyjából 25 perc alatt megsütjük. A megsült, még meleg kifliket porcukorba forgatjuk.
A vajat a cukorral és a vaniliás cukorral jól kihabosítottam, majd hozzáadtam az enyhén felvert tojást. Tovább vertem nagy fordulaton, amíg tökéletesen elvegyültek. Kanalanként a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit egy tálba tesszük és robotgéppel összedolgozzuk egészen addig, amíg krémessé válik. A tészta felét sütőpapírral kibélelt tepsibe öntjük és 10-12 percen át sütj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta összeállitása után 2-3 órát pihentetjük. Középmeleg sütőben kb 1 órát sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű