30 dkg liszt
15 dkg vaj
5 dkg margarin
8-10 dkg porcukor (ízlés szerint)
10 dkg darált dió
1 tojássárgája
fél citrom reszelt héja és kifacsart leve (bio citrom)
A töltelékhez:
savanykás lekvár (nálam házi meggylekvár és házi sárgabaracklekvár )
A tetejére:
15 dkg étcsokoládé (nálam Boci)
1 evőkanál olaj
1. A hideg vajat és margarint elmorzsolom a liszttel, majd a többi alapanyaggal összegyúrom.
2. A tésztát lisztezett gyúrótáblán kb. 4-5 mm vastagra nyújtom, majd a formával kiszaggatom.
3. Sütőpapíros tepsibe teszem, és előmelegített 170 fokos légkeveréses sütőben 10-12 percig sütöm (ettől több ideig ne).
4. Amikor kihűlt a tészta, kettőt-kettőt lekvárral összeragasztok.
5.A csokoládét vízgőz fölött megolvasztom, elkeverem az olajjal és bevonom vele a süteményeket.
6. Kicsit dermedni hagyjuk a csokoládét és máris kínálhatjuk a családnak vagy a vendégeknek.
Mindent össze keverek géppel, majd a papírba teszek egy evőkanállal, majd töltelék és arra megint egy evőkanál massza A töltelék lehet bármi: gyümölcs,dió,csoki,nutella
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A liszthez adjuk hozzá a felkockázott margarint, majd kezdjük el összemorzsolni. Amikor már kellően morzsalékos, keverjük hozzá a porcukrot, a szódabikarbónát, és a kakaót. Hi...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A meghámozott almákat nagylukú reszelőn megreszeljük. Egy tálban a citromsavval megszórjuk. a cukrot is hozzáadjuk, és rozsdamentes villával addig keverjük,amíg pürévé nem válik....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű