80 dkg csirkemell, 2 db tojás, 2 dl sör ( vagy tej vagy víz ), liszt ( annyi amennyit a massza felvesz ) só, bors, vegeta
A csirkemellet csíkokra szeljük fel, sózzuk, borsozzuk, majd hagyjuk állni.
A tojások sárgáját keverjük el a sörrel, és kézi habverővel simára kevergetve adjunk hozzá annyi lisztet, hogy sűrű palacsinta masszát kapjunk. Ízesítsük a masszánkat sóval, borssal, vegetával. A tojások fehérjéit verjük habbá, majd lazán keverjük hozzá a masszához.
A csirkemell csíkokat mártsuk bele a masszába, és bő, forró olajban pár perc alatt süssük mindkét oldalát szép pirosra. Vigyázzuk, hogy tényleg forró olajban süssük, különben magába szívja az olajat. Konyhai papírtörlőre helyezzük.
Ha valaki nem sörrel készíti, akkor inkább tejjel készítse mint vízzel, mert sokkal finomabb. Én majonézes salátával tálaltam.
Az Orly masszába ( vagy másnéven sörtésztába ) mártva zöldségeket, halat vagy akár gombát is süthetünk.
1. A szárazpác hozzávalóit alaposan keverjük össze egy tálban. A tisztítsuk meg és vágjuk szeletekre. 2. Szórjuk be a hússzeletek felületét a szárazpáccal és alaposan dörzsöljük b...
Elkészítési idő: 100 perc Nehézség: Könnyű
Felcsíkozzuk a csirkemellet, nagyobb szeletekre vágjuk a hagymát, majd az utóbbit megpirítjuk olajon. Hozzáadjuk a csirkemellet, amelyet fehéredésig sütünk. Amikor átsült, felöntj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű