50 dkg túró
- 3 egész tojás
- 1 kis pohár tejföl (nálam 140 g)
- 5 evőkanál kristálycukor (vagy ízlés szerint, mi nem szeretjük nagyon édesen)
- 1 csomag vaníliás cukor
- 5 evőkanál búzadara
- fél csomag sütőpor
1. A tojásokat habosra keverjük a cukorral, majd hozzákeverjük a tejfölt is. A búzadarát összekeverjük a sütőporral és a vaníliás cukorral és hozzáadjuk a tojásos keverékhez. Végül hozzáadjuk a túrót is.
2. A tepsit kivajazzuk, liszttel picit megszórjuk, majd beleegyengetjük a túrós masszát, és előmelegített 160 fokos légkeveréses sütőben kb. 35-40 percig sütjük. Hagyományos sütőben 180 fokon. (a sütési idő tájékoztató jellegű, sütőtől függően eltérő lehet)
3. Sütés után kicsit hagyjuk hűlni, szeletelve és porcukorral meghintve tálaljuk.
◾️A liszteket átszitáljuk. ◾️Hozzáadjuk a kakaóport, az édesítőt és a zero vanillint majd kicsit összekeverjük. ◾️Mehet bele a tojássárgája, a tej és a vaj. ◾️Összegyúrjuk és fo...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű
Tésztát összekeverjük. A fele tésztát a tepsi aljába tesszük, rá a tölteléket, és a másik fele tésztát a töltelékre tesszük. 200 fokon (légkeverésen) 25 percig sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A cukrot, van.cukrot az olvasztott vajjal kikeverem, majd hozzáadom a tojásokat, tovább keverem. Később beleszitálom a kakaóport, fahéjat, majd a szódabikarbónával elkevert lisztet...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű