Hozzávalók: 1kg finom liszt
40dkg zsír
1 élesztő
1dl tej
2db tojás
15dkg cukor
1 teáskanál só
3dl tejföl
porcukor, lekvár, dió
Lisztben a cukrot és a sót elkeverni. Ezutan hozzáadjuk a zsirt,
elmorzsoljuk benne.Tejet meglangyosítani és az élesztőt belemorzsolni.
Liszt közepébe mélyedés bele a 2 tojás, tejjel az élesztő és kb annyi
tejfölt, amennyit felvesz. Könnyen nyújtható tésztát kapjunk. 2 vágjuk
az összegyùrt tésztát. Az egyik felét kinyújtjuk 3-4mm vastagságúra.
Nagyobb méretű pogácsaszaggatóval kiszaggatni. Tetszés szerint cukros
dióval, mákkal vagy szilvalekvárral töltjük. Kifliformájúra formázzuk.
Bele a tepsipe. 180C-on sütjük. Amikor piros-barnásra sült kivesszük.
Kicsit kihül és végül vaníliás porcukorban megforgatjuk.
Az alapanyagokat összegyúrjuk és ceruzavastagságúra sodorjuk. 24 rudat sütünk belőle, nápolyilap hosszúságút. Krém: a tejből, pudingból és a porcukorból krémet főzünk. A margari...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Kivajazunk egy kisebb, kerek piteformát (18 cm átmérőjű, 2 cm magas legyen kb.) A tésztához a hozzávalókat előkészítjük: A lisztet, a mandulalisztet és a sót egy tálba összeszitál...
Elkészítési idő: 180 perc Nehézség: Közepes
1. 180 fokra melegítjük elő a sütőt. Egy kb. 22cm x 30 cm-es sütőtálat sütőpapírral bélelünk ki, a széleknél 2,5 centi papír lógjon túl. Félretesszük. 2. Keverőtálban összemixel...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes