1 csésze finomra aprított pisztácia
18 db zabpelyhes keksz
8 dkg olvasztott vaj
3 ek barnacukor
50 dkg Philadelphia krémsajt
15 dkg cukor
3 ek liszt
3 tojás
2 dl tejföl
A kekszalaphoz a sós, pörkölt pisztáciát közepesen durvára vágjuk, a kekszet mozsárban összetörjük és egy tálban összekeverjük (vagy a kettőt késes aprítógépbe tesszük és ledaráljuk, de így nem maradnak benne ropogós pisztáciadarabok). Hozzákeverjük az olvasztott vajat és a cukrot. Egy 20 cm-es levehető oldalú tortaforma oldalára és aljára nyomkodjuk.
A krémsajtot robotgépben kerémesre keverjük a cukorral. Egyenként hozzákeverjük a tojásokat, majd a lisztet is. Hozzáadjuk a tejfölt, épp csak addig keverjük, amíg homogén lesz, hogy ne keverjünk bele levegőbuborékokat. A kekszalapra öntjük. 170 fokra előmelegített sütőbe tesszük és 50 perc alatt készre sütjük. A sütőből kivéve hagyjuk kihűlni, kivesszük a formából és legalább 2 órára, de jbb, ha egész éjszakára, a hűtőbe tesszük.
Az élesztőt 0,5 dl tejben a cukorral felfuttatjuk. Amikor felfutott, a lisztbe öntjük, és a tojássárgával, 1 evőkanál cukorral, sóval és annyi tejjel, hogy puha legyen, jól kidolgo...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A reggeli rántottáimat egy ideje szívesebben készítem tiszta tojássárgájával, mint egész tojással, így állandóan megmarad egy csomó fehérje, ami kiváló a ToTu – hoz, de egy ilyen c...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
az egészet összegyúrni és 1 óra hűtőbe pihentetni kinyújtani kb 4 mm vékonyra és formára vágni és sütőpapírra tenni tepsibe . Előmelegített 180 fok sütőbe megsütni ..
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű