- 250 ml langyos tej
- 1 csomag szárított élesztő
- 1 kockacukor
- 385 g teljes kiőrlésű liszt
- 165 g finomliszt
- 1 csomag zero vanillin cukor
- 25 g 1:4 édesítő
- 2 tojás
- 100 g olvasztott vaj
A töltelék hozzávalói:
- 60 g 1:4 édesítő
- 60 g olvasztott vaj
- 4 teáskanál fahéj
A máz hozzávalói:
- 2 evőkanál mascarpone
- 1 evőkanál 1:4 édesítő porrá őrülve
- 3 evőkanál tej
- 50 g cukormentes fehércsokoládé
◾️A tejet meglangyosítjuk a cukorral és beleszórjuk az élesztőt. Elkeverjük benne és hagyjuk felfutni.
◾️A liszteket átszitáljuk, hozzáadjuk az édesítőt, a vaníliás cukrot, a tojást és az élesztőt.
◾️Dagasztani kezdjük, majd amikor már kicsit összeállt a tészta, belecsurgatjuk a vajat is.
◾️Kidagasztjuk és letakarva, meleg helyen kb. 1 óra alatt megkelesztjük.
◾️Közben a töltelékhez az édesítőt a fahéjjal összekeverjük.
◾️A tésztát téglalap alakúra nyújtjuk, majd megkenjük az olvasztott vajjal és megszórjuk a fahéjjal.
◾️Feltekerjük és egy cérna segítségével ujjnyi szeletekre vágjuk.
◾️Sütőpapíros tepsire tesszük és kb. 40 percet kelesztjük még.
◾️A sütőt 175°-ra előmelegítjük és 20-25 perc alatt megsütjük a csigákat.
◾️Eközben a máz hozzávalóit kikeverjük és még forrón, a tepsiben megkenjük vele a sütiket.
Kb 1 dl langyos tejbe keverd el alaposan a cukor felét, majd ha ezzel megvagy szórd bele az élesztőt (instant és rendeset is) és szórd meg a tetejét egy kevés lisztel. Egy tálba s...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű
Élesztőt futtatni hozzá liszt,tojássárgája,só,margarin,tej. Dagasztani, keleszteni /1 óra/. Ujjnyi vastagra nyújtani. Páros köröket szaggatni, 10 perc pihi. Egyikre 1 ek töltelék...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A tejben felfuttatom az élesztőt és összekeverem az alapanyagokat. Három gombócra osztom a tésztát ésKb. 30 percig kelesztem. A káposztát lereszelem, borssal, sóval, köménnyel...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű