- 250 ml langyos tej
- 1 csomag szárított élesztő
- 1 kockacukor
- 385 g teljes kiőrlésű liszt
- 165 g finomliszt
- 1 csomag zero vanillin cukor
- 25 g 1:4 édesítő
- 2 tojás
- 100 g olvasztott vaj
A töltelék hozzávalói:
- 60 g 1:4 édesítő
- 60 g olvasztott vaj
- 4 teáskanál fahéj
A máz hozzávalói:
- 2 evőkanál mascarpone
- 1 evőkanál 1:4 édesítő porrá őrülve
- 3 evőkanál tej
- 50 g cukormentes fehércsokoládé
◾️A tejet meglangyosítjuk a cukorral és beleszórjuk az élesztőt. Elkeverjük benne és hagyjuk felfutni.
◾️A liszteket átszitáljuk, hozzáadjuk az édesítőt, a vaníliás cukrot, a tojást és az élesztőt.
◾️Dagasztani kezdjük, majd amikor már kicsit összeállt a tészta, belecsurgatjuk a vajat is.
◾️Kidagasztjuk és letakarva, meleg helyen kb. 1 óra alatt megkelesztjük.
◾️Közben a töltelékhez az édesítőt a fahéjjal összekeverjük.
◾️A tésztát téglalap alakúra nyújtjuk, majd megkenjük az olvasztott vajjal és megszórjuk a fahéjjal.
◾️Feltekerjük és egy cérna segítségével ujjnyi szeletekre vágjuk.
◾️Sütőpapíros tepsire tesszük és kb. 40 percet kelesztjük még.
◾️A sütőt 175°-ra előmelegítjük és 20-25 perc alatt megsütjük a csigákat.
◾️Eközben a máz hozzávalóit kikeverjük és még forrón, a tepsiben megkenjük vele a sütiket.
Élesztőt a cukorral és a meleg tejjel, meleg helyen felfuttatjuk, duplájára. Száraz hozzávalókat kimérjük, összeöntjük, és ha az élesztő felfutott, összeborítjuk. Kidolgozzuk a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejet meglangyosítjuk, belekeverünk egy mokkáskanál cukrot és belemorzsoljuk az élesztőt, majd hagyjuk felfutni. A lisztet elkeverjük a sóval és a szódabikarbónával, majd hozzáa...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
#Tészta: A kézmeleg vízben elkeverjük a cukrot és az olivaolajat, s belemorzsoljuk az élesztőt. Felfuttatjuk. A lisztet és a sót egy nagyobb edénybe tesszük és jól elkeverjük. Ho...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű