- 230 g eper
- 200 g cukormentes fehér csoki
- 200 ml tejszín + 3 evőkanál
- 5 g étkezési keményítő
- 3 db lapzselatin
- édesítőszer ízlés szerint
◾️Az epret megmossuk és kiszedjük a csumáját.
◾️Turmixgéppel pürésítjük, majd egy szitán átszűrjük, hogy a magok ne legyenek benne.
◾️A lapzselatint hideg vízbe helyezzük, hogy feloldódjon.
◾️Közben a keményítőhöz hozzákanalazzuk a 3 evőkanál habtejszínt és csomómentesen elkeverjük.
◾️Az eper pürét lassan melegíteni kezdjük egy lábasban (nem szabad forralni) és a keményítővel elkevert tejszínt hozzáöntjük majd a csokit is beletesszük és felolvasztjuk folyamatosan kevergetve.
▪️NEM szabad túl forróra melegíteni.
◾️Amikor a csoki felolvadt a vízbe áztatott zselatint kinyomkodjuk, és gyors mozdulatokkal belekeverjük.
◾️A 200 ml tejszínhabot kemény habbá verjük (ha nem édes a hab, akkor ízlés szerint adunk hozzá édesítőt) és apránként összekeverjük az epres folyadékkal.
◾️Ekkor már nem melegítjük, a habot kanalanként adjuk hozzá és keverjük el.
◾️A mousse-t poharakba töltjük és 1-2 órára hűtőbe helyezzük.
A darált kekszet összekeverjük a porcukorral, kakaóporral, majd hozzáadjuk a vajat, tejet és rumaromát. Összegyúrjuk. Egy kisebb tepsibe (20 x 26 cm) fóliát teszünk, majd belenyom...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejet forrásig mikrózzuk, belekeverjük a vanilia aromát, a fahéjat, az eritritet vagy mézet és a pici sót. Belerakjuk a kuszkuszt, összekeverjük, megszórjuk a kakaóporral. Megvár...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
szárazon összekeverni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű