- 370 g cukrozatlan sűrített tej
- 150 g tejpor
- 200 g kókuszreszelék + a forgatáshoz
- 100 ml víz
- 1 teáskanál vaj
- mandula a közepébe
- édesítőszer, ízlés szerint
◾️A vizet, a vajat és a sűrített tejet egy edénybe tesszük.
◾️Hozzáadjuk a tejport és alacsony lángon, folyamatos keverés mellett felforraljuk.
◾️Ezután mehet bele a 200 g kókuszreszelék.
◾️Pár percet főzzük még majd a tűzről levéve picit hűtjük.
◾️Ezután egy laposabb edénybe vagy tálcára simítjuk, és a hűtő tesszük pár órára.
◾️A hűtőből kivéve golyókat formázunk a masszából, mindegyik közepébe teszünk, egy-egy szem mandulát majd a kókuszreszelékben megforgatjuk.
◾️A tejet, az édesítőt, a kakaóport és a margarint sűrű sziruppá főzzük. ◾️A kekszet egy tálban összetördeljük (de ne daráljuk), majd hozzáadjuk a diót és a rumot/rumaromát. ◾️Ha...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
◾️300 ml tejszínhez adunk 3 g zselatint, 30 g édesítőszert és fél csomag zero vanillin cukrot. ◾️Összemelegítjük, de nem forraljuk. ◾️4 kisebb tálban vagy pohárban egyenlően elo...
Elkészítési idő: 40 perc + pihen Nehézség: Könnyű