- 6 tojás
- 45 g 1:4 édesítőszer
- 60 g kakaópor
- pici fahéj
A krém hozzávalói:
- 500 ml habtejszín
- 250 g mascarpone
- 20 g 1:4 édesítőszer
- 1 csipet őrölt vanília
- 3 csomag zselatinfix
A tetejére:
- 100 g cukormentes csokoládé
- 1 kanál olaj
◾️A sütőt 180°-ra előmelegítjük.
◾️A tojásokat szétválasztjuk.
◾️A fehérjét habbá verjük, majd hozzáadjuk az édesítőszert és a tojások sárgáját is egyenként.
◾️A kakaóport és a fahéjat összekeverjük és hozzászitáljuk a tojáshabhoz, majd óvatosan összeforgatjuk.
◾️Egy sütőpapíros gáztepsibe tesszük és 10-11 perc alatt megsütjük.
◾️Ha megsült, egy rácsra tesszük és kihűtjük, majd a lapot hosszában elfelezzük.
◾️A tejszínt a zselatinfixxel habbá verjük és hozzáadjuk az édesítőszert, a vaníliát és kanalanként a mascarponét is.
◾️A krémmel megkenjük az egyik lapot ezután pedig a másikat rátéve óvatosan rányomjuk.
◾️A csokit az olajjal gőz fölött felolvasztjuk és bevonjuk vele a süti tetejét.
◾️Kb. 3-4 órára hűtőbe tesszük.
A vajat, tojássárgáját, és a cukrot jól kikeverjük. Mákot, kakaót és szódabikarbónás lisztet adunk hozzá. Tejet öntünk hozzá, és jól megkeverjük. A tojás fehérjéből kemény hab...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
A vajat, a tejfölt, a lisztet, a sütőport, a cukrot és a kakaót egy tálba tesszük és jól összegyúrjuk. Két részre osztjuk a tésztát. Két lapot nyújtunk, az első lapot sütőpapírral...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű