Tésztához:
1 kg krumpli
25 dkg liszt
1 db tojás
1 ek zsír
pici só
Töltelékhez:
cukor, fahéj, szilva
Tetejére:
zsemlemorzsa
olaj
A krumplit héjában megfőzzük, ha már nem túl forró, akkor megpucoljuk és áttörjük. Ha kihűlt, összedolgozzuk a liszttel, a tojással, zsírral, sóval.
Alaposan összegyúrjuk, a végén egyenletesnek és egy kissé ruganyosnak kell lennie.
A szilvákat elfelezzük, kimagozzuk és a közepükre 1 kockacukrot + fahéjat teszünk.
A tésztát kinyújtjuk kb. 1 cm vastagra, majd négyzetekre vágjuk. A közepükre rakjuk a szilvát, és gombócokat formázunk belőlük.
Egy nagyobb lábasban enyhén sós vizet forralunk, amibe óvatosan beletesszük a gombócokat és kifőzzük.
Egy edénybe forró olajba teszünk zsemlemorzsát, és lassú tűzön, folyamatosan kevergetjük amíg közepesen barna nem lesz.
A kész gombócokat beleforgatjuk a pirított zsemlemorzsába, majd fahéjas cukorral meghintve tálaljuk.
Die Form mit Butter oder Margarine fetten und den Backofen auf 210°C Ober-/Unterhitze vorheizen. Die Schokolade fein hacken. Butter oder Margarine weich rühren und mit dem gesie...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
3 tojasbol piskota ( 3 ek liszt, 3 ek daralt nyirfacukor, fel sutopor, 1 ek kakaopor.)A krem:egy felvert tejszinhab osszekeverve 250 g turoval es 1 csapott evokanal 1:4-gyel. Plusz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű