Tésztához:
1 kg krumpli
25 dkg liszt
1 db tojás
1 ek zsír
pici só
Töltelékhez:
cukor, fahéj, szilva
Tetejére:
zsemlemorzsa
olaj
A krumplit héjában megfőzzük, ha már nem túl forró, akkor megpucoljuk és áttörjük. Ha kihűlt, összedolgozzuk a liszttel, a tojással, zsírral, sóval.
Alaposan összegyúrjuk, a végén egyenletesnek és egy kissé ruganyosnak kell lennie.
A szilvákat elfelezzük, kimagozzuk és a közepükre 1 kockacukrot + fahéjat teszünk.
A tésztát kinyújtjuk kb. 1 cm vastagra, majd négyzetekre vágjuk. A közepükre rakjuk a szilvát, és gombócokat formázunk belőlük.
Egy nagyobb lábasban enyhén sós vizet forralunk, amibe óvatosan beletesszük a gombócokat és kifőzzük.
Egy edénybe forró olajba teszünk zsemlemorzsát, és lassú tűzön, folyamatosan kevergetjük amíg közepesen barna nem lesz.
A kész gombócokat beleforgatjuk a pirított zsemlemorzsába, majd fahéjas cukorral meghintve tálaljuk.
Hozzásalókat öszekeverjük (tejet 3 adagban adjuk hozzá) Sütőpapirral bélelt (zománcos) tepsibe egyenletesen elosztva sütjük. 180 C fokon 40-45 perc Kihülés után, porcukorral szó...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A felolvasztott vajat összedolgozzuk a keksszel, majd 180 fokon 10 percig előmelegített sütőben megsütjük. Én 25 cm tortaformában szoktam sütni. Amíg sül, gyorsan megcsináljuk a...
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű