Tésztához:
100 g porcukor, 200 g margarin („vizes alapú”, pl. Liga), 280 g Doves Farm (plain white) alap gluténmentes lisztkeverék, 100 g darált dió, 1 kávéskanál őrölt fahéj
A töltéshez:
Savanykás dzsem (én most mama féle házi cseresznye lekvárral töltöttem)
A bevonathoz:
180 g Tibi étcsokoládé (helyettesíthető más allergénmentes étcsokival), 4 evőkanál étolaj
A porcukrot, a lisztet, a diót, a fahéjat összekeverjük egy tálban, majd a vajat elmorzsoljuk benne és rugalmas tésztát gyúrunk belőle.
Lisztezett deszkán fél cm vastagságúra nyújtjuk és kb. 6 cm átmérőjű pogácsa szaggatóval (de akár pohárral is lehet), kiszaggatjuk.
Sütőpapírral bélelt tepsiben 180 fokon kb. 10 perc alatt megsütjük. A sütéssel nagyon vigyázzunk, ahogy elkezd barnulni a széle, már ki is vehetjük.
Két-két kihűlt korongot savanykás lekvárral összeragasztunk.
Ha teljesen kihűlt, csokimázba mártjuk.
Én azt a műveletet csak másnap végzem el, addigra a lekvár picit megszárad, megszikkad, könnyebb mártogatni, mint frissen.
Csokimáz elkészítése:
A csokoládét apró darabokra tördeljük, és gőz fölött felolvasztjuk. Amikor felolvadt az összes csoki, hozzákeverjük az olajat. Az islereket rögtön mártogathatjuk is bele.
Elkészítés: A csülköt előző nap főzöm meg, majd a főzővízben hagyom kihűlni. Másnap az élesztőt a cukorral elkeverem majd adok hozzá kevés langyos vízet és 3-4 ek. lisztet,...
Elkészítési idő: 4 óra Nehézség: Közepes
A kandírozott gyümölcsdarabokat és a mandulát vágd egészen apró darabokra, és keverd a lisztbe. A tojásokat egyesével törd fel, majd a cukorral keverd őket habosra. A sütőport és a...
Elkészítési idő: 90 perc Nehézség: Könnyű