A masszához
500 g keksz - háztartási (darált)
4 evőkanál kakaópor - holland
250 g vaj
80 g kristálycukor
2 dl 1,5%-os tej
1.5 evőkanál rum - 80%-os
A tetejére
2 tábla étcsokoládé (60%-os)
1.5 evőkanál étolaj
A darált kekszet a kakaóporral egy nagy tálban összekeverem.A kockára vágot vajat egy lábasban megolvasztom. Mikor már majdnem folyékonyra olvadt, hozzáadom a cukrot és a tejet, majd az egészet felmelegítem. A cukros-tejes olvasztott vajat a kakaós darált kekszre öntöm, majd a kimért rummal meglocsolom. Az egészet jól összegyúrom.Kb. egy 28x25-ös tepsiformát folpakkal kibélelek, és ebbe simítom bele - először kézzel, majd egy habkártyával, hogy sima legyen a felszíne - a kekszes masszámat. Ha ezzel megvagyok, a tepsit a hűtőbe teszem. A csokoládémázhoz keresek egy lábast, amit megtöltök kb. 1/3-ig vízzel. Erre ráteszem a kockára tört csokoládéval telt tálkámat, s a gőz fölött felolvasztom a csokit. Mikor már szépen megolvadt, hozzáadom az olajat és elkeverem vele. A hűtőből kivett masszára ráöntöm az olvasztott csokoládét, amit spatula vagy habkártya segítségével egyenletesen elsimítok. A hűtőbe visszatéve minimum 75 percig, de ha lehet (meg tudod állni) akkor még tovább pihentetem. Szeletekre vágva tálalom.
A kekszet apróra tördeljük, majd a lap többi hozzávalójával együtt tálba tesszük és robotgéppel összedolgozzuk. A tésztát kettőbe osztjuk és a felét egy sütőformába simítjuk. A hab...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
8 részre osszuk el,sodorjuk meg és a videóban látottak szerint fonjuk össze.
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes
Sajtreszelőn reszeld le a répát. Tedd egy nagykésés robotgépbe a diót, mandulát, datolyát, és aprítsd addig, míg morzsalékos állagú nem lesz. Add hozzá a zabpelyhet, a mazsolát, a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű