Hozzávalók:
50 dkg.liszt,
5 dkg.cukor,
1 db.tojássárgája,
1 cs. vanilincukor,
2 dkg.élesztő, egy kevés tej.
só.
Elkészítés:
A hozzávalókból kevés tej hozzáadásával képlékeny tésztát gyúrunk. Fél óráig kelni hagyjuk, majd ujjnyi vastagságú csíkokra szabdaljuk. A sütőfát megolajozzuk és rácsavarjuk a tésztát. Fém lemezt helyezünk a tepsi alá. Forró olajba helyezzük és pirosra sütjük. A sütőfáról lehúzzuk a kész kalácsot, és diós cukorba, fahéjas cukorba, vagy amibe szeretitek forgatjuk.
Jó étvágyat kívánok!
Ezt az adagot én dupláztam.
Kevés tejjel felfuttatjuk az élesztőt , a többi hozzávalót összekeverjük egy tálban . Hozzáadjuk a fejfutatott élesztőt, és jól kidolgozzuk . Nedves ruhával letakarjuk és 30 percig...
Elkészítési idő: kb 1 óra Nehézség: Közepes
1. A lisztet, szódabikarbónát és fél zacsi fűszert jól elkeverni. 2. Vajat a mézzel összekeverni, majd a tojással együtt a liszthez adni, és jól összegyúrni. 3. Egy kis pihenteté...
Elkészítési idő: kb 3/4 óra Nehézség: Könnyű