-9 dkg porcukor
-10 dkg őrölt mogyoró
-10 dkg jó minőségű étcsoki
-7 dkg vaj
-1 dl sűrített tej (nem a cukrozott, tubusos, hanem a "folyós", üveges vagy dobozos változat kell. (30 %-os)
Egy tálban elkeverem az őrölt mogyorót (előtte megpirítani) a porcukorral,
Közben kicsit meglágyítom mikróban a vajat.
A csokoládét vagy gőz fölött, vagy szintén a mikróban olvasztom meg. Nem szabad túlmelegíteni, mert összecsomósodik, és használhatatlan lesz.
Ha már egynemű és keverhető a csoki, hozzáadom a lágy vajat és szépen elkevergetem, majd a cukros mogyoróhoz öntöm a felmelegített sűrített tejjel egyetemben. Addig keverem, amíg teljesen krémszerű lesz.
Csatos üvegbe töltjük és hűtőben tároljuk.
A háttérben lévő cukorból és vanília rúdból, holnap vaníliás cukrot fogok készíteni.
Ibolya Farkasné Joó rp
A krémhez a citromhéjat, citromlevet, tejfölt összekeverjük, ízlés szerint porcukorral ízesítjük. A tejszínt felverjük a vaníliás cukorral és a habfixálókkal, majd az egészet öss...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk, de ne legyen kemény a tészta. Kis golyókat szakítunk belőle és hármasával az előmelegített ostyasütőben kisütjük.
Elkészítési idő: 60-65 perc Nehézség: Könnyű
A tészta készítés: A szalakálit tejben feloldjuk. A lisztet a zsírral elmorzsoljuk, majd a többi hozzávalóval és a szalakális tejjel összegyúrjuk. Fél nyújtható puha tésztának kel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű