- 25 dkg félzsíros túró
- 4 tojás
- egy csipet só
- 1 sütőpor
- 3 evőkanál vaníliás cukor
- 20 dkg liszt
A túrót villával összetöröm, majd a 4 tojást is alaposan elkeverem benne.
Belecsippentem a sót, a vaníliás cukrot, és elkeverem a sütőport is. Végül belekeverem a lisztet.
Nem kell megijedni, nagyon ragacsos masszát kapunk.
Felmelegítem az olajat (kb 2 ujjnyi legyen az edényben), de nem szabad forrónak lennie, mert akkor a tészta csak megég, de nem sül meg.
Nem flancolunk a sütéssel: egy kiskanál segítségével kb. diónyi nagyságú adagokat szaggatunk, és a meleg olajba helyezzük. Nem szabad tele rakni az edényt, mert ahogy dagadni kezdenek a puffancsok, úgy kell nekik egyre több hely.
az almát vágjuk kettőbe, ezután mindkét részt a lehető legvékonyabb cikkekre kell szeletelni. Ezután az almaszirmokat tegyük bele egy edénybe, adjuk hozzá a cukrot, a mézet és a vi...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A meghámozott, kimagozott, kis darabokra vágott sütőtököt forró sütőben megsütjük, pürésítjük és hűlni hagyjuk. 2. Egy tálban összekeverjük a tojásokat, az olíva olajat és a ki...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű