4 db tojás
8 dkg liszt
8 dkg cukor
1 mk. sütőpor
A krém hozzávalói:
2 cs. vanília pudingpor
7 ,5 dl 1 tej
7 ek. cukor
1 t k. vanília aroma
250 ml tejszín
2 ek cukor
2 ek. zselatin + 1 dl víz
Elkészítés:
A sütőt 180 fokra melegítjük.
A tojásokat a cukorral habosra keverjük elektromos habverővel(7-8 perc),majd óvatosan hozzá keverjük a sütőporral elkevert lisztet.
Egy 25×39 cm-es tepsit kibélelünk sütőpapírral és piskótát beleöntjük,majd megsütjük.
A vaníliás pudingporokat a tejjel cukorral és aromával sűrű krémmé főzzük, majd kihűtjük.
A tejszínt a cukorral keményre verjük.
A zselatint az 1 dl langyos vízben feloldjuk,majd a pudingos krémhez keverjük.
Jól kihabosítjuk,majd apránként hozzáadjuk a keményre vert tejszínt is.
A két krémet összekeverjük ,kb. 10 percre a hűtőbe tesszük és ez után a piskóta tetejére simítjuk.
Cukrozott kakaóval szórtam meg a tetejét.
Finom,gyors sütemény!
A tojásfehérjéket a mézzel együtt felvertem, addig, amíg már szálat lehet húzni a krémből. Összekevertem a többi hozzávalóval, és egy teáskanállal tepsibe adagoltam, sütőpapírra. N...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
.Az élesztőt langyos, cukros tejben felfuttatjuk, majd kelt tésztát dagasztunk. Amikor megkelt 4 részre osztjuk a tálban. Egy részt kiveszünk és elfelezünk, kinyújtjuk kör formára...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A kifli közepét kifaragjuk,kiskanál segítségével megtöltjük az ízesített töltelékkel. Bő forró olajba hirtelen átsütjük,kéztörlőre kiszedjük. Vaníliás porcukorba forgatom.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű