10 dkg kristálycukor
fél kocka margarin
3 db tojás
20 dkg liszt/én rétest tettem/
1 kávéskanál szódabikarbóna
pici só/minden sütibe teszek/
vaníliás cukor
reszelt citromhéj
őrölt fahéj
kb fél kg szilva
A szilvát magozás után megszórom fahéjjal és kristálycukorral, addig áll, míg a tésztát kikeverem.
A cukrot, a margarinnal jól kikeverem, hozzáadom egyenként a tojásokat, majd a szódabikarbónával elkevert lisztet és a többi hozzávalót. Simára keverem.
Kisebb méretű /20x27 cm/tepsibe simítok egy vékony réteget/ kb. a fele/, rá egy sor szilva, majd rásimítom a maradék masszát és a tetejét is kirakom szilvával.
Normál méretű tepsihez az adagot megkétszerezni!
Előmelegített sütőben, közepes tűznél sütni, kb. 50 perc (+ -) tűpróba!
Kihűlés után porcukorral megszórom és szeletelem.
1. A lisztet és a sót keverőtálba szórjuk. A tojásokat egyenként felütjük, a liszthez adjuk (A), majd apránként hozzáöntjük a tejet (B), és kézi vagy elektromos habverővel simára-c...
Elkészítési idő: 20 perc+ pihent Nehézség: Könnyű
A töltelékhez a 2,5 dl tejben elkeverjük a búzadarát. Az 1 liter tejet a margarinnal, a cukorral és a vaníliás cukorral feltesszük főni, majd amikor felfőtt, belekeverjük a búzadar...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű