10 dkg liszt: darált mák és kókuszliszt vegyesen
1-2 ek kókuszreszelék
4 tojás
Édesítőszer (nálam 1ek méz, DiaWellness1:4 ízlés szerint, 1 cs nyírfacukor vaníliás xilit)
Fél csomag sütőpor
Fél citrom leve
Fagyasztott meggy
A tojásokat különválasztottam.
Egy tálban a tojássárgáját habosra kevertem az édesítőszerrel, egy másik tálban a fehérjét kemény habbá vertem.
A darált mákot, kókuszlisztet, reszeléket és sütőport összekevertem a tojássárgájával.
Beleforgattam ebbe a keverékbe a felvert tojásfehérje habot, elkevertem és szilikonos tortaformában kb. 20 perc alatt 180 fokon készre sütöttem.
◾️A mogyoróvajat, az édesítőt, a tejet és a vaníliakivonatot krémesre keverjük. ◾️Adjuk hozzá az átszitált liszteket és a sütőport. ◾️Gyúrjuk össze majd formázzunk belőle kisebb...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
Kanállal kikeverjük a hozzávalókat. Szilikon forma aljába szeletelt mandulát szórunk , ennek a tetejére mehet a túró és újra a mandula. 175 fokon 25 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojást a cukorral, majd a tejföllel elkeverjük, hozzáadjuk a rumot, végül a sütőporos liszttel összegyúrjuk. Ha túl lágy lenne, még adhatunk hozzá lisztet, a lényeg, hogy ne r...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű