60 dkg finom liszt
25 dkg margarin
1 evőkanál zsír
1 teás kanál cukor
1 evőkanál só
4 dkg élesztő
2 db tojás
2 dl tejföl
15 dkg reszelt trappista
1 csomó medvehagyma(kb:10 dkg)
Tetejére:
1 db tojás
5 dkg reszelt sajt
A lisztet egy nagyobb tálba szitálom,elmorzsolom a margarinnal zsírral,közepébe mélyedést készítünk beleütjük a tojást,hozzáadom a tejfölt,sót,cukrot,reszelt sajtot ,apróra vágott medvehagymát és az élesztőt belemorzsolom jó alaposan összegyúrom a tálunk tetejét lefóliázom és egy éjszakára hűtőbe teszem.
Másnap kivesszük a hűtőből ,lisztezett deszkára borítóm,nyújtom,szagatom pogácsa szaggatóval.Sütőpapírral bélelt tepsire rakom,hagyom 1 órát kelni meleg helyen.Tojással kenem a tetejét,reszelt sajttal szórom.Előmelegített sütőbe 200 fokon sütöm.
A lenmagpelyhet beáztatjuk a vízbe , a sót a rostsütőmixet kikeverjük, majd hozzáadjuk a lenmagpelyhet és felvert tojást, alaposan kidolgozzuk, majd hagyjuk állni 20 percet. Vég...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. Én a kenyérsütőgépben dagasztottam be a tésztát, dagasztás után a kikapcsolt gépben duplájára kelesztettem a tésztát. 2. Amíg a tészta kel, el lehet készíteni a szószt: megmoso...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes