50 dkg liszt, 1 tojás, 1 nagy tejföl, 5 dkg élesztő, 25 dkg margarin, só
kenéshez: tojás, reszelt sajt, magok
A lisztet kétfelé osztom:
30 dkg liszthez hozzágyúrok egy tojást, a szétmorzsolt élesztőt, sót és kb. a fél tejfölt.
A 20 dkg lisztet összegyúrom a margarinnal és a maradék tejföllel.
Az élesztő lapot alulra téve kinyújtom együtt a kettőt, félóránként háromszor hajtogatom.
Szaggatás után tojással megkenem és sajttal szórom. Forró sütőben légkeverésen sütöm.
Összegyúrni, 1 éjjelt hűtőbe tenni, másnap szaggatni és sütni. Tetejét sajttal megszórni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Késhegyével felaprítom a májat, hozzákeverem a hozzávalókat, olajos tepsiben kisütöm (mint a palacsintát) átforgatom.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Kavarjuk össze külön edényben a folyékony és a száraz összetevőket. Öntsük őket egybe és gyúrjuk össze. Pihentessük 5 percig. Ezután gyúrjuk át a tésztát lisztes felületen, ma...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű