- 500 g rétesliszt
- 200 g porcukor
- 80 g vaj
- 1 egész tojás
- 1 ek szódabikarbóna
- 1 kk őrölt szegfűszeg
- 2 kk őrölt fahéj
- 1 citrom vagy narancs héja reszelve
- 1 ek citromlé
- 3 ek baracklekvár
- 1-2 ek tej
- a tetejére esetleg dió + 1 tojás megkenni
1. A hozzávalókból kemény tésztát gyúrunk.
2. Kb 5 mm vastagra nyújtjuk, majd formával kiszaggatjuk.
3. A tetejét egész tojássak megkenjük.
4. Kivajazott, lisztezett tepsiben elhelyezzük őket egymástól megfelelő távolságra.
5. 20 percig előmelegített sütőben, a legnagyobb hőfokon 6-8 perc alatt megsütjük.
- Célszerű 1-2 napot állni hagyni fogyasztás előtt, mert puhább lesz.
- Sokáig eláll.
A porcukrot, a lisztet, a diót, a fahéjat összekeverjük egy tálban, majd a vajat elmorzsoljuk benne és rugalmas tésztát gyúrunk belőle. Lisztezett deszkán fél cm vastagságúra nyúj...
Elkészítési idő: 1 h Nehézség: Közepes
Egy tálba tesszük a lisztet és a margarint jól elmorzsoljuk benne. Hozzáadjuk a cukrot a tejföllel elkevert élesztőt, a sót, a tojássárgáját, és jól összegyúrjuk. 3 részre osztjuk....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű