- aszalt szilva
- 1 marék darált mandula
- 2 ek.mazsola
- 2-3 ek. kókuszreszelék
- 2 ek. szezámmag
- 2 dl kókuszolaj
- 15 dkg kakaópor
- eritrit ízlés szerint
Egy marék héjas mandulát és kb. fél marék törökmogyorót tettem bele. Ezeket mind daráltam a szilvával. 2 ek. mazsola, 2-3 ek. kókuszreszelék, 2 ek. szezámmag van még benne.
Egy kis teflonos serpenyőben felolvasztottam kb. 2 dl. kókuszolajat, beleszórtam a kb.15 dkg natúr kakaóport (a cicás Szerencsit szoktam) 4 dkg kakaóvajat (elhagyható) ízlés szerint édesítőszer (folyékony lidls vagy eritrit, xilit, kinek mi a jó) Simára melegítem (nem szabad forrnia) a legkisebb lángon, kézi habverővel lehet jó csomómentesre kikutyulni. Beleöntöttem a darálványt a csokiba és kaptam egy csokis masszát. Mokkáskanállal rakosgattam a pici formákba, ez tartott a legtovább az egészben. A nagyobb szilikon formákba már kiskanállal tehettem, az már gyorsabban ment. Azonnal mélyhűtőbe teszem, mert akkor nem csapódik belőle kis a kókuszolaj.
Mariann Szakály A szilikon formákat kis kókuszolajjal kikenem, éppen hogy csak, így könnyen kijön belőle, ha megdermed. Bármibe tehetitek, akár sütőpapíros kenyér vagy tortaformába, egész vékony, kb. centis rétegben.
Az egész tojásokat az édesítővel verd magas fokozaton, míg habos nem lesz és elkezd kifehéredni, ez kb. 3-4 perc. A kókuszolajat és a csokit olvaszd fel, majd hűtsd vissza langyosr...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A hozzávalókat összegyúrjuk.
Elkészítési idő: 3 óra Nehézség: Könnyű