40 dkg sütőtök (aprító gépben lereszeltetve)
3 ek kakaópor
2 tojás (közepes)
1 ek gesztenyeliszt
1 ek szezámliszt
1 ek zöldbanánliszt
1 kk mézeskalás fűszerkeverék
2-3 csipet fahéj,
pici reszelt narancshéj, citromhéj vegyesen
fél citrom leve
pici só
csipet aszkorbinsav
csipet szódabikarbóna
A reszelt sütőtököt összeforgatjuk a lisztekkel elkevert aszkorbinsavval és szódabikarbónával, majd hozzáütjük a 2 tojást. És addig keverjük, míg egyenletesen elnem oszlik benne a sütőtök reszelék.
A süőt előmelegítjük 180 fokra. Majd a süteményt kisebb sütőpapírral bélelt tepsibe töltjük és 180 fokon megsütjük, minimum fél óra kell neki, de érdemes nézegetni, nehogy odakapjon a teteje.
Nálam a belseje csak kihűlés után szilárdult meg teljesen.
A tészta hozzávalóit egy tálba tesszük és robotgéppel összedolgozzuk egészen addig amíg krémessé válik. A tészta felét sütőpapírral kibélelt tepsibe öntjük és 10-12 percen át sütjü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojást a cukorral habosra keverni. Belekeverni a többi hozzávalót. Sütőpapírral bélelt tepsibe önteni. Tűpróbáig sütni
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű