3 tojás , 25 dkg. cukor , 30 dkg. liszt , 1 sütőpor , 1 bögre olaj , 9 ek. víz , 3 ek. lekvár , vagy dzsem
A tojást a cukorral habosra keverjük. A lisztbe elvegyítjük a sütőport , majd beleöntjük a cukros tojásba. Hozzáadjuk a 9 ek. vizet és a 3 ek. lekvárt , jól elkeverjük , majd beleöntjük a tejfölös pohárnyi olajat . Ezzel is alaposan elkeverjük , majd sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük . Előmelegített 180 fokos sütőben tűpróbáig sütjük.
Lehet beledobálni meggyet , diót vagy csokidarabkákat is , de anélkül is nagyon finom. Porcukorral hintve tálaljuk .
A tojásokat szétválasztjuk. A fehérjét egy csipet só hozzáadásával kemény habbá verjük. A sárgáját habosra keverjük a cukorral. Hozzáadjuk a lisztet, a vizet, a kakaóport, és a s...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A 2 csomag pudingport 1 dl vízzel mix-fixben elkeverjük. Az almát 4 dl vízben a cukorral megpároljuk (10-15 perc). Ha puha, hozzákeverjük az oldott pudingot. Jól összekeverjük és a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű