3 tojás , 25 dkg. cukor , 30 dkg. liszt , 1 sütőpor , 1 bögre olaj , 9 ek. víz , 3 ek. lekvár , vagy dzsem
A tojást a cukorral habosra keverjük. A lisztbe elvegyítjük a sütőport , majd beleöntjük a cukros tojásba. Hozzáadjuk a 9 ek. vizet és a 3 ek. lekvárt , jól elkeverjük , majd beleöntjük a tejfölös pohárnyi olajat . Ezzel is alaposan elkeverjük , majd sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük . Előmelegített 180 fokos sütőben tűpróbáig sütjük.
Lehet beledobálni meggyet , diót vagy csokidarabkákat is , de anélkül is nagyon finom. Porcukorral hintve tálaljuk .
A vajat egy edényben felolvasztjuk. Levesszük a tűzről és hozzáadjuk a kockákra tört csokoládét. Addig keverjük, amíg a csokoládé fel nem olvad és el nem keveredik a vajjal. A t...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kávét lefőzzük, a pudingot a csomagoláson leírtak szerint megfőzzük, majd egy picit hűtjük. Ha langyosra hűlt belekeverjük a vajat. A habtejszínt felverjük. A kávéba egyenként b...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű