Fél kg. liszt , 1 sütőpor , csipet só , 20 dkg. cukor , 1 tojás, 15 dkg. zsír , 2 dl. tejfö
Alma, szilva , meggy tölteni .
Egy tálba belemérünk fél kiló lisztet , ebbe elkeverünk 1 sütőport és csipet sót. 20 dkg cukrot kikeverünk 1 egész tojással A 15 dkg. zsírt , a 2dl tejfölt és a tojásos cukrot beleöntjük a lisztbe és alaposan kidolgozzuk. A tésztát 2 részre osztjuk és kinyújtjuk az egyik felét a sütőpapírral bélelt tepsibe igazgatjuk. ráterítjük a tölteléknek szánt gyümölcsöt , majd ráterítjük a tészta másik felét. Tojással lekenjük és villával megszurkáljuk ill. meghullámozzuk. Világos barnára sütjük.
Ha elkészült hagyjuk hülni, majd porcukorral megszórva tálaljuk.
A töltelék alá vagy zsemlemorzsát, vagy búzacsírát szórjunk,hogy a gyümölcs levét felszívja. Én általában mézes morzsát szórok alá . ( a karácsonyra sütött mézeskalács házat január végén ledaráljuk húsdarálón és ezt hívom mézes morzsának . Különleges ízt kap ettől a süteményünk. )
1. A tésztának valókat összegyúrjuk, hogy egy közepes keménységű, könnyen nyújtható tésztát kapjunk. /tejföllel lehet korrigálni először kevesebbet majd ha igényli akkor...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A joghurtot összekeverjük a citromlével,héjával és a cukorral. A tejszínt felverni, a két masszát összekeverni,hozzáadni a zselatint. A masszát a piskótára önteni és kirakni gy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű