a tésztához:50 dkg liszt,3 dkg friss élesztő,2,7 dl tej,7 dkg cukor,5 dkg vaj,1/2 kávéskanál só, 2 tojássárgája
a töltelékhez: sárgabaracklekvár a tetejére: porcukor
Az élesztőt 1 dl langyos tejben pici cukorral felfuttatjuk. A többi hozzávalót tálba mérjük, hozzáöntjük a megkelt élesztőt, és tésztát dagasztunk belőlük. Lefedve, langyos helyen a duplájára kelesztjük, kicsit átgyúrjuk, majd ismét kelesztjük.
Ezután lisztezett munkafelületre borítjuk, 1,5-2 cm vastagra nyújtjuk, és nagyobb méretű, kerek kiszúróval fánkokat szaggatunk belőle. Sütőpapírral bélelt tepsire sorakoztatjuk, és konyharuhával letakarva 20-25 percig pihentetjük.
A tésztakorongok közepébe egy kisebb méretű pohár talpával mélyedést nyomunk, és mindegyikbe 1-1 teáskanál sárgabaracklekvárt teszünk.
190 fokra melegített sütőben addig sütjük, amíg a fánkok teteje szépen meg nem pirul. A sütőből kivéve 5 percre konyharuhával letakarjuk, majd a fánkokat porcukorral meghintve tálaljuk.
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk majd egy fóliába csomagoljuk és 1-2 órára hűtőbe tesszük.Közben a töltelékhez lereszeljük az almát és az édesítővel,fehéjjal,pici citromlével felf...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit összedolgozzuk, alaposan átgyúrjuk. (A margarin lágy legyen, könnyebb összedolgozni.) Az almákat meghámozzuk, nagy lyukú reszelőn lereszeljük,ízlés szerint ad...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű