- 60dkg liszt - 40dkg Rama - 20dkg p. cukor.- 1 tojás. -1k.k.sütőpor-1cs.van.cukor, totabevonó csoki
A hozzávalókat összedolgozzuk, fél órát hideg helyen pihentetjük. 3mm vékonyra nyújtjuk, szaggatjuk, és 170 °C fokon, 5-7 percig sütjük. Ne legyen piros a tészta, mert akkor száraz lesz.Lekvárral töltjük, majd olvasztott étcsokoládéba mártjuk. A csokiba keverjünk egy kevés olajat át.
Miután megtöltöd, hagyd állni egy napot, és csak azután mártsd csokiba!
A cukrot, a mézet, a vizet vizet és egy csipet sót egy lábasban összekeverjük és felforraljuk. Amikor fel forrt, kisebbre vesszük a lángot, és még 3 percig tovább forraljuk. Egy má...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összekeverjük az alapanyagokat és egy éjszakára hűtőbe tesszük. Utána kiszaggatjuk és 200 fokon sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az adott hozzávalókból rugalmas tésztát gyúrunk. (Először a száraz összetevőket alaposan elkeverjük egy tálban, majd a nedves hozzávalókat tesszük bele.) Cipóvá formáljuk, befóliáz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű