víz
liszt
tojás
só
Nokedlit készítek (víz, liszt, tojás --> ezeket összegyúrom, hogy laza legyen a tészta, majd forró sós vízbe kiszaggatom). Ha feljött a víz tetejére akkor leszűröm. Olajon felmelegítem a nokedlit és ráöntöm a felvert tojást.
Pihentetni 2 órát - a 3 dl szénsavas ásványvízet ezután adjuk hozzá!, kevés olajon kisütni
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Első lépésben főznünk kell egy csirkepörköltet, amiből ledaráljuk a húst. A darált húshoz keverjük a szaftot, a tejfölt és a Pirosaranyat. A kedvenc lisztünkből 15 darab normál mé...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Az alapanyagokat egy tálba tesszük, majd egy kanál segítségével elkezdjük keverni a tésztát és amikor, már nem lehet kanállal tovább keverni, akkor elkezdjük kézzel gyúrni és ezt a...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű