50 dkg liszt
15 dkg darált dió
2 dkg élesztő
1-2 dl tejföl
1 dl tej
20 dkg margarin
2 tojássárgája
1 teáskanál cukor
1 evőkanál só
A tetejére:
tojás a lekenéshez
dió a díszítéshez
A lisztet, darált diót, sót összekeverjük és elmorzsoljuk benne az olvasztott margarint. 1 dl langyos tejben feloldjuk a cukrot, majd az élesztőt felfuttatjuk. a tojás sárgákkal és a tejföllel együtt alaposan kidolgozzuk. Amennyiben szükséges, még tejföllel lazíthatunk a tészta állagán. Langyos helyen 30 percet kelesztjük, majd kinyújtjuk és hajtogatjuk. újra pihentetjük, újabb 20 percig. A hajtogatást megismételjük még egyszer, majd a kinyújtott tésztából közepes szaggatóval pogácsákat készítünk. Tetejüket tojással megkenjük és fél diószemekkel díszítjük. Előmelegített 200°C-os sütőben 12-15 perc alatt aranybarnára sütjük.
Összedolgozzuk, hengerré formázzuk (2 rúd). Hűtőbe tesszük (1 éj). Vékonyra szeleteljük. Forró sütőben kezdjük sütni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hideg vajat felkockázzuk, majd a liszttel együtt egységes tésztává dolgozzuk. Hozzáadjuk az apró lyukú reszelőn lereszelt sajtot, végül a tojás sárgáját, majd az egészet alaposan...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk, kinyújtjuk (kb. 1cm vastagságúra) és kiszaggatjuk. Tepsibe rakjuk, tetejüket lekenjük tojássárgával, majd megszórjuk köménymaggal. Előmelegített 175 fo...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű