2 dl tej
30 dkg liszt
1 cs. vaniliás cukor
14 dkg cukor
2 tojás
5 dkg ráma
1 cs. sütőpor
gyümölcs (én most a tavalyi maradék szilvát tettem bele)
A tojásokat a cukorral, van. cukorral, puha vajjal, kikeverem habosra, majd apránként hozzáadom a lisztet, amibe belekevertem a a sütőport, hozzáadom a tejet és simára keverem, beleöntöm a formába és gyümölccsel megszórom, és őzgerincormába öntöm és megsütöm.
Majd mikor kihűlt bevonom csokimázzal.
egy evökanál zselatint leöntöd 6 evökanál vizzel megvárod mig megdagad majd alágyujtod a gázt beleteszel 5dkg vajat és két evökanál mézet felmelegited de nem fözöd leveszed és kihü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet és a sót a zsírral elmorzsoljuk. Szétválasztjuk a tojásokat, a sárgáját kikeverjük a cukorral, vaníliás cukorral és a sütőrummal, majd összegyúrjuk az elmorzsolt liszttel...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Mindent összekeverünk. Ízlés szerint édesítjük édesítővel. Gombócokat formázunk a masszából. A végén pedig mikróban kevés vízzel összeolvasztott csokival leöntjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű