12 dkg reszelt sajt
35 dkg liszt
12 dkg olvasztott margarin
1 nagy csipet őrölt kömény
1/2 kk szódabikarbóna
1 egész tojás
2 ek tejföl
2 kk só
1 ek olaj
A sajtot lereszelem, hozzáadom a margarint, összekeverem, hozzáadom az olajat és a sót,összekeverem, beleszórom a köményt, hozzáadom a tojást, a tejfölt,a szódabikarbónát és legvégül a lisztet. Az egészet jól összekeverem, majd tésztává gyúrom. Konyharuhával letakarva kb. 30 percig a hűtőben pihentetem, majd lisztezett deszkán vékonyra kinyújtom, nagyobb pogácsaszaggatóval kiszaggatom, majd pedig a már előmelegített gofrisütőben kisütöm szép pirosra.
Az élesztőt kevés cukros tejben felfuttatjuk, a többi hozzávalóval alaposan összegyúrjuk. Kelesztés után kb. 1,5 cm vastagra nyújtjuk és szaggatjuk. Tepsiben egy kicsi pihentetés...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
1 Az élesztőt a tejben felfuttatom, majd a többi hozzávalóhoz keverem és tésztává gyúrom. 2 Ujjnyi vastagra nyújtom, apró pogácsa szaggatóval kiszaggatom, tojással lekenem. 3...
Elkészítési idő: 100 perc Nehézség: Könnyű
Krumplit sós vízbe főzni,leszűrni,összetörni. Hozzá a vaj,liszt. Gombócot formálni,kicsit ellapítani. 230 fokon pirosra sütni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű